Genel

Bağlama virtüözü Yudum’dan millet ve bayrak sevgisi temalı yeni eser

Bağlama virtüözü Yudum’dan gençlere nasihatlerle dolu bir eser “Gör Evlat”

Sazıyla ve sözüyle uzun yıllardır müziğe hizmet eden Yudum, sanat yaşamının olgunluk evresinde gençlere vatan, millet ve bayrak sevgisini anlatan “Gör Evlat” isimli esere imza attı.

Barış Pınarı harekatı öncesi sazıyla çalıp söylediği şarkıyı,  sosyal medyada mehmetçiklerimize moral olsun diye paylaşan Yudum, gelen yoğun istek üzerine Yıldıray Gürgen’le stüdyoya girip eseri sevenleriyle buluşturma kararı aldı.

“Algıları açık, zeki ve dünyayı takip eden bambaşka bir gençlik geliyor.  Bu gençlerin en büyük hedefi eğitimlerini ya yurt dışında yapmak ya da eğitimini tamamlayıp yurt dışında çalışmak. Ülkemizde yaşanan bu beyin göçü beni oldukça üzüyordu. Bu sebepten kızıma 3 kıtaya hükmeden Osmanlı’yı, Kurtuluş Savaşı’nda mücadele veren kahraman Türk halkını, devlet olmanın, vatana sahip çıkmanın, bayrağın kutsiyetini sürekli aşılıyorum. Zaten 2 yıldır Anadolu’yu karış karış gezip, tarihe damgasını vuran kahraman kadınlarımızın öykülerini “Malazgirt’ten Çanakkale’ye Kahraman Kadınlarımız” projesi ile anlatıyorum. Kızıma vermiş olduğum öğütleri, tüm gençlerimize de vermem gerektiğini düşünerek, bunun da en kolay yolunun müzikle olacağını bildiğim için GÖR EVLAT eserini yaptım” diyen Yudum, bu esere inanıp milyonlarla buluşmasına vesile olan yapımcısı Polat Yağcı’ya da teşekkür etti.